101 Володимирець

Холодовий шок

«Не знаючи броду – не лізь у воду», - наголошує стародавнє прислів’я. І воно нажаль стає актуальним саме з приходом тепла, коли найбільш привабливий відпочинок – на воді. Дуже часто для свого відпочинку, а особливо в спеку, громадяни вибирають місцевість біля водойм. До них їдуть відпочивати поодинці, сім’ями, цілими групами. А чи завжди все виходить вдало?!

Щоб не поповнити сумну статистику, пам’ятайте, що купатись треба у призначених для цього місцях, обладнаних пляжах, де дно зазвичай є безпечним для купання. В іншому випадку можна отримати травми ніг, які пов’язані із засміченням дна водойми скляними та металевими предметами. Не можна пірнати в незнайомих місцях. Діти до 12 років допускаються у воду тільки у супроводі дорослих.

Більшу небезпеку серед всіх водойм несуть в собі річки. Гірські річки мають стрімку течію, яка може збити з ніг. Дно і береги таких річок обривисті, кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Не намагайтесь пливти проти хвиль. Варто бути обережними біля водоворотів. Не пірнайте у цих місцях. Купання у незнайомих та забруднених водоймищах – фактори небезпеки для здоров’я та життя. Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді, або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що тільки дотримання правил безпеки на воді допоможе зберегти ваше життя та здоров’я.

voda


 Н.Рижа

Інструктор-методист РОКАРСВО

А.Муравинець

Начальник РС ГУ ДСНС у Рівненській області