101 Володимирець

Пожежа в лісі - лихо для країни. Бережімо ліси!

Шановні мешканці та гості селища Володимирець та Володимирецького району!

У зв’язку з приходом теплої весняної погоди багато наших громадян у святкові травневі дні планують виїжджати на відпочинок до лісу, що сильно підвищує вірогідність виникнення пожеж в лісових насадженнях внаслідок розкладання вогнищ, паління і таке інше.

Одною з найпоширеніших причин виникнення пожеж є порушення громадянами вимог правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. У зв’язку з цим Володимирецький районний сектор Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуація в області звертається до мешканців та гостей нашого району з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки та санітарних норм під час відпочинку в лісах та лісопаркових зонах.

14975

Щоб запобігти пожежі рекомендуємо такі правила поведінки в лісі:

  • розводити багаття в лісі тільки в спеціально передбачених для цього місцях;
  • перед тим як розпалювати багаття, звільніть місце для нього від нагромадження сушняку, сухої трави, або ж обкопайте місце навколо багаття невеликим рівчаком;
  • після завершення відпочинку не лишайте вогнище, обов’язково загасіть його, залийте багаття водою, а якщо її немає, то розгребіть головешки та подрібніть великі вуглини. Засипте їх землею, піском;
  • не лягайте відпочивати біля багаття – це небезпечно, ви можете обгоріти, або й задихнутися;
  • якщо побачите десь покинуте багаття, яке розгорілося, - спробуйте загасити його самостійно, а якщо це неможливо – повідомте про пожежу за телефоном "101", або "112".

Лісові пожежі є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.

Наш спільний громадянський обов'язок - шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Пам’ятайте: пожежу легше попередити, ніж загасити!

berejit lis


А. Муравинець

 Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

В.Ткач

Головний лісничий ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп»