101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники закликають громадян не провокувати пожеж в екосистемах!

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожеж в екосистемах!

Впродовж тижня на території України фіксується значне підвищення температурних показників. Зважаючи на це, а також на те, що люди розпочали прибирати свої присадибні ділянки, спалювати залишки сухої рослинності, на території держави спостерігається збільшення кількості пожеж в екосистемах. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження, а інколи й забрати людське життя.

mns.gov.uaНайчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період.

Саме тому, з метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях, в лісах та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Рятувальники особливо наголошують на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Крім того, рятувальники нагадують, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється.

Шановні громадяни! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Зверніть увагу – загасити займання трави поблизу житлового сектору, в полі, чи сухої підстилки в лісі на самому початку легко – просто вилити відро води, або закидати землею.

Пам'ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події. 


А. Муравинець 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

В.Ткач

Головний лісничий ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп»