101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники застерігають громадян не спалювати суху траву та рослинні залишки

Рятувальники застерігають громадян не спалювати суху траву та рослинні залишки

Уже перші порівняно теплі весняні дні збудили людей до ґаздування на городах, подвір’ях, прилеглих територіях, серед котрих чомусь насамперед, спалювання сухої трави, яке доволі часто, на жаль, переростає у неконтрольоване горіння і нерідко загрожує знищенню будівель та споруд житлового сектору, завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей.

http://cherkasy24.info/Але варто пам’ятати, що локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. У 2015 році через неконтрольоване спалювання сухої трави сталося 52 пожежі будівель та споруд, в результаті яких 2 особи загинуло, і це не враховуючи значних матеріальних збитків, шкоди навколишньому природному середовищу та здоров’ю мешканців краю. 

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні населеного пункту, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. Крім того, спалюють не просто траву в населених пунктах, але й сміття, серед якого чимало пластику.

За 2015 рік на Рівненщині виникло понад 200 пожеж через спалювання сухої трави на загальній площі більше 200 гектарів. Через неконтрольоване випалювання сухостою у 2015 році вогонь знищив 6 житлових будинків селян, і що найстрашніше, як вже згадувалося вище – забрав життя 2 людей, а ще 4 особи отримали серйозні травми.

Варто підкреслити, що такі пожежі – це й підвищений ризик займання торфовищ. Такі загорання охоплюють великі площі і їх важко загасити, бо торф може горіти у всіх напрямках, незалежно від сили вітру. Тільки десята частина пожеж на торфовищах стається через самозаймання. Здебільшого ж у цьому винні люди, які підпалюють суху траву.

1426071484 pozhezha2Згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення особи, які випалюють стерню, луги, пасовища та іншу природну рослинність, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою адміністративну відповідальність.

Тому працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області звертаються до усіх громадян із проханням не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю. Адже такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя та здоров’я людей.


 Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець