101 Володимирець

Попередження пожеж по причині пустощів дітей з вогнем!

У засобах масової інформації часто з'являються повідомлення про пожежі, причини їх виникнення, людські жертви та матеріальні збитки. Водночас постійно звучать застереження щодо правил поводження з вогнем. Але нехтування елементарними правилами пожежної безпеки залишається однією з основних причин виникнення пожеж. Нерідко причиною пожежі є дитячі пустощі з вогнем.

Zarichne pojejaЗокрема, 24 лютого, об 11:15 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому будинку в с. Млинок, Зарічненського району. За вказаною адресою негайно було направлено підрозділ місцевої пожежної команди с. Борове та черговий караул 13-ї державної пожежно-рятувальної частини смт. Зарічне. Пожежу було ліквідовано об 11:57 підрозділом місцевої пожежної команди. Під час гасіння пожежі виявлено тіла трьох дітей (2011, 2013, 2015 р.н). На даний час всі обставини трагедії та причину виникнення пожежі встановлюють фахівці.

Щороку у Рівненській області фіксується близько 40 випадків пожеж через дитячі пустощі з вогнем. Пожежі по даній причині, як показує практика, як в області так і в загальному по країні, нажаль, не рідкість. Однак, як правило, в цьому винні дорослі, які часто залишають дітей без нагляду, не стежать за їхньою грою, а іноді навіть потурають дитячим примхам – дозволяють бавитись сірниками.

Нажаль, батьки в повсякденних турботах у більшості випадків не приділяють достатньої уваги та часу вихованню у дітей обережного поводження з вогнем, часто залишають їх без нагляду, що нерідко і є причиною пожежі. Дорослі часто забувають, що дітям притаманна дитяча допитливість. Їм хочеться дізнатися про причини процесу горіння, приваблює саме горіння, І як не жаль - нерідко, і наслідки. Сірники, запальнички, газові і електричні прилади викликають підвищений інтерес у дітей. Не розуміючи, яку небезпеку приховує в собі вогонь, дитині нічого не варто запалити сірника, сидячи на ліжку, або в кріслі, увімкнути у електромережу праску або камін, відкрити газову горілку.

Щоб уникнути пожеж від дитячих пустощів з вогнем, необхідно виконувати наступні заходи:

- навчайте дітей елементарним правилам поводження з вогнем;

- не залишайте дітей наодинці з ввімкнутими в електромережу електроприладами;

- запальнички, сірники та інші предмети, що легко займаються, зберігайте у недоступних для дітей місцях;

- йдучи з дому, не залишайте малолітніх дітей без нагляду дорослих;

- будьте для дітей прикладом у всіх ситуаціях, пов'язаних з дотриманням правил пожежної безпеки;

- не доручайте дітям розпалювати печі, газові плити, самостійно включати електропобутові прилади;

- стежте, щоб діти не розпалювали багаття.

Навчіть дитину правильним діям при пожежі:

1. При виявленні пожежі, або ознаки горіння (задимлення, підвищеної температури, запаху гару і т.п.) дитина будь-якого віку повинна негайно залишити приміщення.

2. Повідомити про пожежу дорослим, або в пожежно-рятувальну службу за телефоном «101», або «112».

Почуття небезпеки, що виходить від вогню, дитині потрібно прищеплювати з раннього дитинства. Як кажуть: «Заборонений плід солодкий!», тому корисніше пояснити ще раз дитині про небезпеку, що притаїлася в коробці сірників, запальничці, ніж просто сказати: «Не можна!».

Дуже важливо, щоб діти запам'ятали ці поради. Особистим прикладом вчіть дітей дотриманню правил пожежної безпеки. Тільки великою турботою про наших дітей ми зможемо попередити пожежі від дитячої пустощі з вогнем, зберегти свій будинок, майно і найдорожче - життя дитини.

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС в області

А. Муравинець