101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники зустрілися з головам сільських та селищних рад району, щоб спільно визначити основні пріоритетні напрямки роботи щодо підготовки до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду

Рятувальники зустрілися з головам сільських та селищних рад району, щоб спільно визначити основні пріоритетні напрямки роботи щодо підготовки до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду

25 лютого у залі засідань Володимирецької райдержадміністрації під керівництвом очільника району Володимира Хоружого була проведена нарада з сільськими та селищними головами району. Одним з питань порядку денного було проведення комплексу заходів щодо запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж у весняно-літній пожежонебезпечний період, їх гасіння, а також проведення відповідної роз’яснювальної роботи серед населення.

Перед учасниками наради виступив представник з Головного управління ДСНС в області, старший помічник начальника зміни (з питань оперативного реагування) чергової зміни ОКЦ підполковник служби цивільного захисту Сергій Брикса. Він довів до відома присутнім статистику з пожежами в природних екосистемах області за 2015 рік та проблемні питання які виникали в цей період під час їх гасіння. Окремо Сергій Брикса зазначив на необхідності проведення роботи щодо підготовки до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду вже зараз, а також негайне вжиття вичерпних заходів з ліквідації на ранніх стадіях пожеж лісових масивів, торфовищ та сухої трави.

IMG 20160225 120234Начальник ДПРЗ-6 ГУ ДСНС України у Рівненській області полковник служби цивільного захисту Володимир Симонюк визначив основні пріоритетні напрямки роботи щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду, враховуючи досвід попередніх років та прогнозовану спекотну погоду в цьому році. Головам сільських та селищних Рад було наголошено, що з метою запобігання виникненню пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на ранній стадії їм необхідно організувати відповідну профілактичну роботу з попередження виникнення пожеж та загорянь, постійний  моніторинг ситуації на підвідомчій території, забезпечення створення необхідної кількості матеріального резерву для їх ліквідації та негайного реагування у разі виявлення осередків загорянь на початковій стадії. Особливу увагу було звернуто на своєчасне інформування територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Рівненській області про факти пожеж та загорянь у природних екосистемах.

IMG 20160225 120953Начальник Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області капітан служби цивільного захисту Андрій Муравинець зазначив, що як показує досвід минулих років, переважна більшість пожеж в лісових масивах і на торфополях виникають через так званий «людський фактор»: непогашеного вогнища, кинутого недопалка, неконтрольованого спалювання рослинних залишків, а подекуди просто злочинної халатності. Враховуючи стан з пожежами, як в природних екосистемах, так і в житловому секторі, потрібно активізувати роботу з навчання населенням правилам пожежної безпеки та дій в разі надзвичайних ситуаціях. Адже згідно статті 42 Кодексу цивільного захисту України та ПКМУ від 26 червня 2013 р. № 444, організація даної роботи покладається і на органи місцевого самоврядування, тобто на сільські та селищні Ради. Відтак одним із основних питань залишається роз’яснення громадянам загрози, яку несе в собі спалювання минулорічних рослинних залишків, сміття, стерні, залишення без нагляду вогнища, та ін., особливо на торфовищах та поблизу лісових масивів.

IMG 20160225 122145

У заключному слові голова Володимирецької РДА Володимир Хоружий закликав всіх присутніх з усією відповідальністю поставитися до роботи щодо запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж у весняно-літній пожежонебезпечний період, а також їх гасіння. Оскільки, якщо про це не потурбуватись зараз, то не виключено, що довгі місяці населення району буде дихати димом від торф’яної чи лісової пожежі, як це показав минулорічний досвід. І це не враховуючи значні матеріальні збитки, шкоду довкіллю та здоров’ю громадян. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж та зробити життя людей по-справжньому безпечним.

 Володимирецький РС ГУ ДСНС України у Рівненській області