101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Аграріям району нагадали, що не варто забувати про пожежну безпеку

Аграріям району нагадали, що не варто забувати про пожежну безпеку

      12 лютого співробітники Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області з метою посилення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки в сільськогосподарських організаціях під час проведення весняно-польових робіт, провели семінар-нараду з керівниками та спеціалістами агропромислового комплексу району з питань пожежної безпеки.

      Фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій нагадали аграріям про необхідність забезпечення територій тимчасового польового стану первинними засобами пожежогасіння, немеханізованим інструментом і пожежним інвентарем, розміщеними на пожежних щитах. Крім того присутнім були роз’яснені й інші основні вимоги нормативних документів, які регламентують роботу із забезпечення пожежної безпеки об’єктів агропромислового комплексу.
mini      Рятувальники наголосили присутнім на тому, що основними недоліками в забезпеченні пожежної та техногенної безпеки сільгосппідприємств залишаються неукомплектованість первинними засобами пожежогасіння, відсутність необхідної кількості води для цілей пожежогасіння, та інших засобів протипожежного захисту, тощо.
      «Увага керівників сільгосппідприємств району повинна бути зосереджена на необхідності дотримання комплексу заходів із попередження пожеж на підвідомчих об’єктах та в природних екосистемах. Комбайни та інша техніки, що задіюється до збирання зернових повинна бути приведення у технічно справний стан, зернозбиральні агрегати, трактори та автомобілі повинні бути забезпеченні в достатній мірі сертифікованими вогнегасниками, хлопавками та лопатами, зернові масиви повинні бути оборені, робітники, які задіяні на жнивах повинні пройти спеціальні навчання з питань пожежної безпеки та мати відповідні посвідчення», - зазначив начальник Володимирецького районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області капітан служби цивільного захисту Андрій Муравинець.
      Окремо працівники цивільного захисту звернули увагу керівників сільгосппідприємств щодо заборони спалювання стерні, використовуючи при цьому тільки сучасні методи її прибирання. Кожного попросили дбати про стан навколишнього середовища, адже знищення стерні методом спалювання – це, водночас, винищення флори і фауни регіону.
      На завершення рятувальники нагадали присутнім, що головною причиною виникнення пожеж є людський фактор. Тому щоб попередити виникнення надзвичайних ситуацій і пожеж, а також уникнути значного матеріального збитку, слід вчасно виконувати протипожежні заходи та суворо дотримуватись вимог пожежної безпеки, що дасть можливість провести весняно-польові роботи та зернозбиральну кампанію без втрат та уникнути проблем, пов'язаних з пожежами.