101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • Рятувальники провели нараду з головами сільських та селищних рад району

Рятувальники провели нараду з головами сільських та селищних рад району

11 лютого у залі засідань Володимирецької райдержадміністрації під керівництвом очільника району Володимира Хоружого була проведена нарада з сільськими та селищними головами району. Одним з питань порядку денного був розгляд стану забезпечення пожежної безпеки в сільській місцевості, проведення комплексу заходів щодо запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж у літній пожежонебезпечний період, а також їх гасіння.

005Перед учасниками наради виступив начальник ДПРЗ-6 ГУ ДСНС України у Рівненській області Володимир Симонюк. Доповідач зокрема зазначив, що враховуючи досвід минулих років, та прогнозовану спекотну погоду в цьому році, до загрози виникнення пожеж в природних екосистемах потрібно готуватися вже зараз. Адже поки в меліоративній системі є вода потрібно зробити всі можливі заходи, аби вона там була і в період реальної загрози торф’яних чи лісових пожеж. Це питання було піднято не випадково, адже зазвичай в період встановлення тривалої спекотної погоди та ще й без опадів, майже всі основні меліоративні канали залишаються сухими. Відтак для гасіння пожеж в екосистемах воду доводиться доставляти шляхом підвозу, що є малоефективним особливо у випадках торф’яних пожеж.

«Територія району майже на 70 відсотків вкрита лісами та торф’яниками. Як показує досвід минулих років, переважна більшість пожеж в лісових масивах і на торфополях виникають через так званий «людський фактор»: непогашеного вогнища, кинутого недопалка, неконтрольованого спалювання рослинних залишків, а подекуди просто злочинної халатності. В районі за останні роки щорічно фіксуються лісові та торф’яні пожежі, якими наноситься значна шкода як державі так і екосистемам району», - відмітив полковник служби цивільного захисту Володимир Симонюк. Відтак одним із основних питань залишається профілактична робота з населенням та роз’яснення громадянам загрози, яку несе в собі спалювання минулорічних рослинних залишків, сміття, стерні та ін., особливо на торфовищах та поблизу лісових масивів.006

У заключному слові Володимир Симонюк закликав всіх присутніх з усією відповідальністю поставитися до роботи щодо запобігання виникненню лісових і торф’яних пожеж у весняно-літній пожежонебезпечний період, а також їх гасіння. Оскільки, якщо про це не потурбуватись зараз, то не виключено, що довгі місяці населення району буде дихати димом від торф’яної чи лісової пожежі, як це показав минулорічний досвід по сусіднім областям нашої країни. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж та зробити життя людей по-справжньому безпечним.