101 Володимирець

  • Головна
  • Новини
  • в смт.Рафалівка надзвичайниками від вогню врятовано житловий будинок

в смт.Рафалівка надзвичайниками від вогню врятовано житловий будинок

24 січня об 21:59 до пожежно-рятувальної служби району за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в приватному господарстві в смт.Рафалівка, Володимирецького району. Загоряння сталося в житловому будинку. За вказаною адресою негайно було направлено черговий караул рятувальників 5-го державного пожежно-рятувального поста. Як виявилося осередок займання знаходився в перекритті стелі в місці, де проходить димар від котла на твердому паливі.

IMG 0802Рятувальники швидко провели оперативне розгортання та подали на гасіння пожежі водяний ствол. Пожежу швидко локалізували, а також провели розбір дерев’яних конструкцій перекриття, щоб не залишити жодних тліючих осередків та попередити повторне загоряння від перегрітого димаря. Для повної ліквідації пожежі рятувальникам знадобилося близько години часу. Відтак житловий будинок від вогню було повністю врятовано.

На щастя загиблих і травмованих немає. Пожежу вчасно виявили господарі, що і врятувало їх від більшої біди. Відтак збитки від вогню, враховуючи можливі наслідки – мінімальні. Внаслідок пожежі знищено лише кілька квадратних метрів перекриття.

Як пізніше стало відомо напередодні виникнення пожежі, щоб обігріти оселю власники топили котел. В якості димаря було використано металеву трубу, що згідно «Правил пожежної безпеки в Україні» забороняється. До того ж він був розташований впритул до дерев’яних конструкцій перекриття і не мав протипожежних розділок від горючих конструкцій. Відтак ймовірною причиною пожежі стало неправильне влаштування димаря.

У зв’язку із збільшенням кількості пожеж від пічного опалення рятувальники Держслужби з НС звертаються до громадян: зверніть особливу увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час влаштування печей, інших приладів опалення і їхньої експлуатації.

Пам’ятайте! Лише дотримання простих, але вкрай необхідних заходів, допоможе зберегти Ваше житло та, найголовніше, Ваше життя! Будьте пильні, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, а також прищеплюйте це своїм дітям змалку.