101 Володимирець

Обережно, тонкий лід!

Статистичні дані показують, що за останні роки в осінньо-зимовий період в Рівненській області загинуло 113 осіб, із них 9 дітей. По Володимирецькому району: 2014 – 6 чол., 2015 – 2 чол.; по Сарненському району: 2014 – 5 чол., 2015 – 4 чол.; по м.Кузнецовськ: 2014 – 1 чол., 2015 – 0 чол.; по Дубровицькому району: 2014 – 2 чол., 2015 – 5 чол.; по Зарічненському району: 2014 – 0 чол., 2015 – 1 чол.; по Рокитнівському району: 2014 – 3 чол., 2015 – 1 чол.

У зв’язку з цим в області прийняте та в період з 15 листопада по 15 березня діє розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про запобігання загибелі людей на водних об’єктах області в осінньо-зимовий період».

У зв’язку з погодними умовами водойми ще не встигли покритися стійким льодоставом. Проте це, як показує практика попередніх років не спиняє людей, зокрема, рибалок і дітей виходити на кригу, цим же піддавати своє здоров’я та життя небезпеці.

У зв’язку з цим всім і особливо любителям зимової риболовлі потрібно згадати, а можливо декому і вперше ознайомитися, але обов’язково кожному дотримуватися простих правил поведінки при перебуванні на льоду.

Пам’ятайте, що небезпечно:

- виходити на лід при потеплінні;

- зупинятися біля крутих обривистих берегів;

- скачуватися на лід на лижах, санках з берегів;

- виходити на лід там, де ростуть кущі та очерет, а також біля заводів, фабрик, де стічні теплі води.

Рибалкам слід пам’ятати, що для безпеки життя забороняється:

         - пробивати поряд багато лунок (відстань між ними повинна бути не менше за 5-6 м.);

- збиратися великими групами;

- пробивати лунки на переправах;

- ловити рибу біля промоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

- перевіряти міцність льоду ударом ноги.

Потрібно завжди мати з собою мотузку довжиною не менше 15-20м. (із петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500г на іншому кінці), а поруч із лункою тримати дошку, або велику гілку.

Шановні прихильники зимової риболовлі, запам’ятайте, що зимова ловля  риби при нехтуваннями правилами безпеки окрім приємного проводження часу на природі може призвести до трагічних наслідків.6х3 ice

БАТЬКИ! Не будьте байдужими до своїх дітей, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитися біля води під час льодоставу, забороняйте їм гратися на річках, озерах, ставках без нагляду дорослих. Не проходьте повз галасливу дітвору, що дозволяє собі під час льодоходу піти на річку, озеро, ставок.

Володимирецький районний сектор Головного управління Держслужби з НС в області та Рівненська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба на водних об’єктах звертаються до вас з проханням - будьте обережними! Не відправляйтесь на водойми поодинці та не дозволяйте це робити дітям! Цінуйте своє життя!

Ніна Рижа

Інструктор-методист РОКАРСВО

Андрій Муравинець

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС в області